Statybinių Šiukšlių Atpažinimas, Atrinkimas ir Išvežimas

Dažnai pasitaikančių medžiagų paplitimas

Konstrukcinės medžiagos, surinktos ir rūšiuotos statybos ir griovimo atliekų sraute, proporcingai parodo didelį ryšį su vietos prioritetais ir ekonominėmis tendencijomis tam tikru metu. Pavyzdžiui, bendruomenėse, kuriose dominuoja 19 amžiaus pastatai ir juose vyksta gentrifikavimas paprastai turi didesnę mūro atliekų dalį, lyginant su kaimyninėmis vietovėmis, kurioms atliekamos renovacijos ir papildymai lengvai statomoms medinėms rėmo konstrukcijoms. Perdirbimo našumas per dvejų metų laikotarpį (2009-2010 m.), perdirbant 20 000 tonų statybinių ir griovimo šiukšlių, susidariusių JAV mieste (2010 m.), rodo šias proporcijas:

Geležingi ir negeležingi metalai – 9%: Geležingi ir negeležingi metalai yra vienos iš brangiausių medžiagų esančių statybų ir griovimo industrijų atliekose. Geležingi metalai yra išgaunami iš betono su hidrauline kasimo įranga ir perkeliami į talpyklas. Maži geležingų metalų gabalėliai yra atrenkami su elektromagnetais, kurie yra išdėstyti virš rūšiavimo linijų ir tada surenkami rankiniu būdu.  Negeležingi metalai, daugiausia aliuminis, yra atrenkami su atvirkštiniu magnetu, vadinamu „Eddy“ magnetiniu atskyrėju ir surenkami rankiniu būdu. Metalai pastoviai demonstruoja didžiausią nukreipimo normą iš visų atgaunamų medžiagų.

Kartonas ir popierius – 3%: Kartonas ir popierius atgauti iš statybų ir griovimo atliekų yra vertinamos kaip perdirbamos medžiagos, tačiau, įprastai yra prastesnės rūšies, nei kartonas, kuris yra surenkamas šalikelėje, nes toks kartonas gali būti paveiktas vandens ir užterštas dulkėmis.  Kartonas ir popierius dažniausia būna surišami, kad jie būtų ekonomiškiau transportuojami į kartono ir popieriaus fabrikus.

Plastikas – 1%: Vartotojų naudoti plastikai 1 (PET) ir 2 (HDPE) yra vertingos prekės. Plastikai nuo 3 iki 7 dažniausi yra perdirbami, bet yra mažiau vertingi. Įprastai plastikai nėra perdirbami į to pačio tipo medžiagas (jos yra perdirbamos į prastesnės kokybės medžiagas).  PET yra greitai paverčiamas į daug kitokių produktų. HDPE yra perdirbamas į prastesnės kokybės medžiagas, pavyzdžiui, plastikinę medieną, šiukšlines ir taip toliau. Plastikinė plėvelė yra įkyri medžiaga, kuri trukdo efektyviam visų kitų medžiagų atrinkimui ir rūšiavimui. Kai perdirbtų prekių kainos yra mažos, plastikines medžiagas galima eksportuoti ir/arba sudeginti, dėl jų energijos išskyrimo savybių. Plastiką galima paversti į granules arba sukapoti į dribsnius ir patalpinti industriniuose „ tote“ maišuose transportavimui.

01: Polietileno tereftalatas (PET)

02: Didelio tankio polietilenas (HDPE)

03: Polivinilo chloridas (PVC)

04: Mažo tankio polietilenas (PE-LD)

05: Polipropilenas (PP)

06: Polistirenas (PS)

07: Kita (O)